КИЇВ (QHA) -

Кримський татарин Енвер Аблаєв — український спортсмен, переможець Кубка світу з фристайлу, майстер спорту України міжнародного класу з фристайлу, тренер українського фристайліста, який завоював золоту медаль на зимовій Олімпіаді-2018 у Пхьончхані (Південна Корея).

Народився Аблаєв 5 червня 1979 року в Черчику (Узбекистан). У сім років почав займатися спортивною гімнастикою. Пізніше зацікавився спортивним фристайлом. На той момент це був новий вид спорту в Узбекистані.

У 16 років сім'я спортсмена переїхала в Україну до міста Берегове (Закарпатська область).

З 1995 року Енвер Аблаєв почав виступати на етапах Кубку Європи з фристайлу. 1998 року став переможцем спартакіади України на базі Тисовця. Цього ж року вступив до збірної України з фристайлу.

2000 року став срібним призером Кубку Європи з фристайлу, що проходив у Швейцарії.

2002 року Аблаєв взяв участь у XIX зимових Олімпійських іграх у Солт-Лейк-Сіті (США), на яких посів 22 місце. Через рік український фристайлист підтвердив своє звання майстра спорту України міжнародного класу на етапі Кубку світу з фристайлу. Уже за два роки завоював перемогу на етапі Кубку світу.

Український спортсмен кримськотатарського походженням взяв також участь у XX зимових Олімпійських іграх, які пройшли у Турині (Італія) 2006 року. Тоді він посів 11 місце. 2010 року став учасником ще одних Олімпійських ігор у Ванкувері (Канада) і взяв участь у Кубку світу в Монт-Габріелі (Канада).

На XXII зимових Олімпійських іграх у Сочі вже був старшим тренером збірної України з фристайлу. На даний момент Енвер Аблаєв — головний тренер збірної України з фристайлу.

Під керівництвом Аблаєва український фристайлист Олександр Абраменко завоював золоту медаль на зимовій Олімпіаді - 2018 у Пхьончхані (Південна Корея).

Абраменко змагався за медаль з п'ятьма спортсменами: двома з Росії, з Китаю, Канади і Білорусі. Сам спортсмен зазначив, що на ігри приїхав після травми, тому у нього не було достатньо часу, щоб підготуватися краще.

Абраменко народився 4 травня 1988 року у Первомайському (Харківська область). Олімпіада у Пхьончхані стала четвертою для українського спортсмена. В італійському Турині-2006 він був 27-м, у канадському Ванкувері-2010 став 26-м, а у Сочі-2016 став 6-м.

2016 року Олександр Абраменко отримав травму коліна, однак це не завадило спортсмену завоювати «золото».

Нагадаємо, 18 лютого українець Олександр Абраменко завоював золоту медаль у фристайлі на зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані. Спортсмен, успішно виконавши стрибок, отримав від суддів оцінку 128.51 бала.

QHA