КИЇВ (QHA) -

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив десятьох українських спортсменів медалей через вживання допінгу на Олімпійських іграх 2004, 2008 і 2012 рр.

У 2014 році МОК позбавив олімпійського чемпіона зі штовхання ядра Юрія Білонога золотої медалі, а Олену Олефіренко — бронзової медалі в академічному веслуванні, завойованих на Олімпіаді в Афінах (Греція).

У 2008 без нагород Олімпіади в Пекіні (Китай) залишилися Ольга Коробка (срібло у змаганнях з важкої атлетики), Людмила Блонська (срібло у змаганнях з легкої атлетики), Наталія Давидова (бронза з важкої атлетики), Денис Юрченко (бронза з легкої атлетики), Василь Федоришин (срібло з вільної боротьби).

На Олімпіаді у 2012 році в Лондоні (Великобританія) без бронзи у змаганнях з важкої атлетики залишився Юрій Калина, без срібла у змаганнях з метання списа Олександр П'ятниця.

QHA повідомляло, що російська влада хотіла підмінити допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко. Колишній глава Московської антидопінгової лабораторії і інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков заявив, що з проханням про підміну допінг-проби українки на змаганнях у Москві, незадовго до Олімпіади в Сочі у 2014 році, до нього звернувся колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних.

Джерело: Українські новини

QHA