КИЇВ (QHA) -

Нинішній європейський чемпіонат не є відбірковим до світової першості, а тому склади провідних команд - далекі від оптимальних. Вкотре в неофіційній номінації «граємо без фаворитів» лідирує Україна, яка дозволила собі прибути до Ізраїлю без цілої стартової п'ятірки.

Якби в складі нашої збірної були її лідери - Юджен Джетер, Кирило Фесенко, Олексій Лень, Сергій Гладир, Джоель Боломбой, ми б, безумовно, мали всі шанси поборотися навіть за золоті нагороди. А так, в черговий раз ми пасемо задніх.

У стартовому матчі з Німеччиною, яка не належить до грандів гри Гуліверів, їх лідер Денис Шледер практично знищив нашу оборону і набрав 32 очки. Підсумок гри - 63:75. І тепер зберігаються тільки теоретичні надії на подальший успіх.

Втім, досить несподівано свої стартові матчі програли і фаворити: Литва - Грузія - 77:79, Франція - Фінляндія - 84:86, Ізраїль - Італія - ​​48:69, хоча вони, як і раніше, зберігають всі шанси вийти з групи, чого, на жаль, не можна сказати про нашу збірну.

Україна - велика баскетбольна держава, з хорошими традиціями гри в помаранчевий м'яч, що має в своїй спортивній біографії чимало чемпіонів Олімпіади, світу, Європи. Як серед чоловіків, так і серед жінок. Звичайно, ще в складі збірної СРСР. Тим прикріше, що за час наших виступів чоловічої збірної на континентальній першості після 1991 року нашим максимальним досягненням була гра за п'яте місце.

У той же час, у нас є профільне міністерство, функцією якого є сприяти відправленню на подібні чемпіонати найбільш сильного складу національних збірних країни, в тому числі, і в баскетболі, щоб вони прославляли нашу країну на таких спортивних форумах.

Чому ж подібні організаційні прорахунки, і вже не в перший раз, проявляються на змаганнях такого рівня, як Чемпіонат Європи, і в такий популярній грі, як баскетбол, де ми граємо, по суті, другим складом? На жаль, це питання, скоріше, риторичне...

Дмитро Нагорний, спортивний журналіст, спеціально для QHA

ФОТО: інтернет

QHA