ПАРИЖ (QHA) -

Після зустрічі з французьким президентом Еммануелем Макроном Петро Порошенко заявив, що на переговорах глави двох держав обговорювали ситуацію в Криму і на Донбасі.

— Значна частина наших переговорів з президентом Франції була присвячена ситуації на сході України і в Криму, протидії російській агресії, — повідомив український президент.

Французький лідер підкреслив, що вважає анексію Криму незаконною.

— Потрібно розуміти, що агресія виходить з Росії, тобто агресором є не Україна. Також ми визнаємо анексію Криму незаконною. Ми знаємо, хто розв'язав війну. Ми повинні з цього вийти в рамках досягнутих угод, — сказав Макрон.

Також президент України відзначив, що в Росії та у невизнаних «республіках» на території окупованого Донбасу знаходяться кілька десятків українських заручників. Крім того, як повідомив прес-секретар президента, було піднято питання звільнення політв'язня журналіста Романа Сущенка, який довгий час працював у Франції.

Еммануель Макрон, у свою чергу, заявив, що Франція готова до чергової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина, РФ), на якій повинні бути напрацьовані нові передумови для врегулювання ситуації на сході України.

ФОТО: інтернет

QHA