БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» — G7 (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) обговорять ситуацію на сході України на нараді, яка відбудеться в італійському місті Лукка 10-11 квітня. Про це повідомляє «Цензор.Нет» з посиланням на Службу зовнішніх дій Європейського Союзу.

Крім російської агресії в Україні, дипломати обговорять також ситуацію в Сирії та безпеку в окремих країнах близькосхідного регіону, Африки та Азії.

— Дискусія буде зосереджена на головних питаннях міжнародного порядку денного, включаючи ситуацію в Сирії в світлі останніх подій. Учасники G7 також обговорять кризу на сході України, близькосхідний мирний процес, безпеку в Азії, Ірані, Африці, Іраку та Лівії.

Міністри збираються порушити питання міграції, морської безпеки, нерозповсюдження зброї та роззброєння, боротьбу з тероризмом, а також кібербезпеки.

У службі ЄС повідомили, що в нараді міністрів візьме участь верховний представник ЄС Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 31 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Брюсселю провів зустріч з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віце-президентом ЄК Федерікою Могеріні.

Ключовою темою зустрічі стало загострення конфліктної ситуації на сході України. Обговорювалися провокаційні дії РФ і підтримуваних нею бойовиків, перш за все — захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях, введення в обіг російської валюти. Міністр закордонних справ України наголосив, що ці кроки є свідомим порушенням Мінських домовленостей, що вимагає рішучої реакції з боку Європейського Союзу.

ФОТО: інтернет

QHA