ТЕЛЬ-АВІВ (QHA) -

Ізраїль має намір відкликати свого посла з Польщі у відповідь на прийняття польським Сенатом скандального законопроекту про Інститут національної пам'яті, який викликав жорстку реакцію Тель-Авіва.

Речник МЗС Ізраїлю Еммануель Нахшон заявив, що Ізраїль виступає категорично проти рішення польського парламенту, який спотворює історичні факти.

Нагадаємо, Сенат Польщі підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Як повідомляє польське видання Onet.Wiadomosci, згідно із рішенням прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху посол Анна Азарі буде викликана до Ізраїлю, і дипломатична місія у Польщі залишиться без посла.

— Таким чином Єрусалим хоче висловити своє невдоволення. Це може означати велику кризу у відносинах між двома країнами, оскільки до тих пір, поки напруга не знизиться, нового посла не буде, — пояснило джерело видання.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував прийняття польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміну «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

QHA