КИЇВ (QHA) -

Польоти авіації західної коаліції над зонами деескалації у Сирії неможливі. Як повідомляє АА, про це заявив спецпосланець президента Росії, глава російської делегації на переговорах щодо Сирії в Астані Олександр Лаврентьєв.

— Польоти авіації над зонами деескалації, особливо сил міжнародної коаліції, не передбачаються абсолютно. Авіація міжнародної коаліції може працювати тільки по об'єктах терористичної організації ІДІЛ, цитує АА слова Лаврентьєва.

Посланець зазначив, що зони деескалації зараз закриті для польотів.

— У меморандумі це не прописано, але польоти авіації припиняються над цими територіями, і ми як гаранти будемо ретельно відстежувати всі дії на цьому напрямку, заявив Лаврентьєв.

Меморандум про створення зон деескалації у Сирії, підписаний Росією, Туреччиною та Іраном, набуває чинності у п'ятницю, 5 травня.

— Створення зон деескалації та зон безпеки це тимчасовий захід, термін дії якої складе 6 місяців. Вона буде автоматично продовжена на основі консенсусу країн-гарантів, йдеться у тексті меморандуму.

У документі також уточнюється, що через 2 тижні після підписання меморандуму країни-гаранти сформують робочу групу з деескалації, щоб визначити межі зон і вирішити «інші операційні та технічні питання, пов'язані з імплементацією меморандуму».

Джерело: АА

QHA