КИЇВ (QHA) -

На 11-у засіданні виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ), яке проходить сьогодні у Києві, з доповіддю про стан справ з так званою реставрацією окупантами Ханського палацу в Бахчисараї виступила екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова, передає кореспондент QHA.

За її словами, окупанти вже частково знищили автентичність палацу, і окремі об'єкти не підлягають відновленню.

Члени виконкому конгресу заслухали доповідь генерального секретаря ВККТ Намика Кемаля Баяра, який розповів про проведену в діаспорі роботі щодо ситуації з ханським палацом, зокрема про інформаційну кампанію у Туреччині, США і Канаді.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз запропонував звернутися від імені ВККТ до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана із закликом сприяти припиненню знищення Ханського палацу, а також направити до Криму групу фахівців з Туреччини для аналізу ситуації з Хан-Сараєм.

Крім того, підготовлено розширену доповідь про нинішню ситуацію з Хан-Сараєм російською та англійською мовами, яка найближчим часом також буде перекладена турецькою мовою.

Конгрес також має намір звернутися до українських та кримськотатарських діячів культури із закликом взяти участь в інформаційній кампанії щодо захисту Хан-Сарая від руйнування.

Нагадаємо, ситуація навколо Ханського палацу в окупованому Криму стала підставою для проведення спеціального тематичного засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яка відбулася 19 січня в МЗС України.

Як повідомляло QHA, у Києві 10 лютого розпочало роботу одинадцяте засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар.

QHA