ВАШИНГТОН -

Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM) направило до Сирії спецназ морської піхоти для підтримки операції зі звільнення міста Ракка від терористів ІДІЛ, повідомляє Washington Post.

300 морських піхотинців перекинуті в район, розташований у 25-30 кілометрах на північ від Ракки.

Крім того, підтримку військам при штурмі Ракки нададуть батареї гаубиць М777 калібру 155 міліметрів та вертольоти типу Osprey.

За даними ЗМІ, підрозділи морської піхоти перекинуті в Сирію з військової бази США у Кувейті. Також сюди направлені додаткові наземні сили для забезпечення логістичної підтримки.

До цього кілька сотень американських спецназівців протягом декількох місяців консультували місцеві загони, але Пентагон здебільшого ухилявся від використання звичайних сил у Сирії.

Ця передислокація стала найбільшим перекиданням військ США у Сирію в рамках нового плану президента США Дональда Трампа по боротьбі з ІДІЛ.

Раніше командувач військами міжнародної коаліції на чолі з США генерал Стівен Таунсенд заявив, що у Сирії дислоковані американські підрозділи в складі 500 військовослужбовців і ракетні системи HIMARS. Нові сили будуть спрямовані для підтримки американських підрозділів, які вже перебувають у Сирії .

Джерело: АА-Washinhton Post

QHA