ВАШИНГТОН (QHA) -

Хімічний магнат Джон Хантсман, кандидатура якого зараз розглядається на посаду нового посла Сполучених Штатів у Росії, володіє активами у країнах СНД, у тому числі і в Україні повідомляє «Економічна Правда».

Раніше Хантсманн займав посаду губернатора штату Юта, був послом США у Китаї з 2009 по 2011 роки, працював в адміністраціях п'яти президентів США і сам був кандидатом у президенти від Республіканської партії в 2012 році.

За даними ЕП, афілійовані з ним компанії були засновниками кількох великих активів в Україні.

Наприклад, Huntsman International Corporation, зареєстроване в штаті Юта, на початку 2000-х років було співвласником українсько-американського СП ТОВ «Хантсман-Стирол». Бізнес-партнером американської компанії з цього підприємства був горлівський концерн «Стирол», яким на той момент володів громадянин США українського походження Алекс Ровт.

У 2010 році концерн «Стирол», чиї виробничі потужності розташовані на окупованій території Донбасу, був викуплений групою Ostchem Дмитра Фірташа.

На даний момент основний бізнес Джона Хантсмана в Україні представлений київським ТОВ «Хантсман-НМГ» — компанія, через яку Huntsman International Corporation займається реалізацією хімічної продукції та матеріалів російського ЗАТ «Хантсман-НМГ» (м. Обнінськ).

Як повідомляло QHA, президент США Дональд Трамп практично визначився з кандидатурою посла Сполучених Штатів в Росії.

ФОТО: інтернет

QHA