КИЇВ (QHA) -

Вже найближчим часом уряд України прийме постанову про новий порядок в'їзду в країну для громадян Росії, повідомляє «Коммерсант».

Візовий режим вводитися не буде, проте з'являться інші серйозні обмеження: перетнути кордон можна буде тільки по біометричного паспорту, а крім того треба буде завчасно заповнити спеціальну анкету на сайті МЗС.

Спочатку планувалося ввести з РФ повноцінний візовий режим, проте в підсумку від цієї ідеї вирішили відмовитися.

— Головна причина, чому Київ не став вводити візовий режим, побоювання за українських громадян, що залишилися у Криму, пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак. Якби ми скасували угоду про безвізовий режим з Росією, ці люди втратили б можливості безперешкодно їздити в нашу країну.

Згідно з новими правилами, в'їзд на територію України надалі буде можливий тільки за біометричними паспортами. Ще одне нововведення електронна анкета на сайті МЗС України, яку кожен росіянин, що збирається відвідати сусідню країну, має заповнити в обов'язковому порядку.

— В анкеті громадянин Росії має вказати дані про себе, зокрема професію і місце роботи, а також точну мету поїздки і населені пункти, які він планує відвідати. У перспективі повідомляти про свій приїзд треба буде за місяць за винятком таких екстрених випадків, як, наприклад, хвороба або смерть родича, повідомляє видання з посиланням на джерело, близьке до МЗС України.

За його словами, анкета має бути заповнена українською або англійською мовою.

Як стверджують джерела видання, рішення про зміну візового режиму буде прийняте не парламентом, як планувалося раніше, а урядом, причому найближчим часом — не виключено, що ще до 1 вересня.

ФОТО: інтернет

QHA