КИЇВ (QHA) -

В результаті зіткнень під Жовтневим палацом у Києві постраждали 32 співробітники правоохоронних органів. Про це увечері 17 грудня повідомили у прес-службі київської поліції.

Як повідомляли в Нацполіції, поранені 15 нацгвардейці і 17 поліцейських, на даний момент вони перебувають у лікарні з отруєнням невідомою речовиною та забоями.

— Учасники акції під Жовтневим палацом влаштували сутичку з правоохоронцями, в ході якої вони почали застосовувати невідомий газ подразливої дії, кидали петарди і пляшки з водою. Крім того, у деяких військовослужбовців відібрали спецзасоби, йдеться у повідомленні.

У поліції також додали, що за фактами подій біля Жовтневого розпочато три кримінальних провадження: за ст. 15, ст. 341 (замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд), ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і ст. 343 (Втручання у діяльність працівника правоохоронного органу) КК.

— На даний час ситуація в столиці спокійна. Поліцейські продовжують нести службу у центральній частині Києва, — зазначили правоохоронці.

Лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, на якому чутно, як він закликає людей, що мітингували під Жовтневим палацом, "не піддаватися на провокації".

Як писало QHA, Міхеїл Саакашвілі після участі у "Марші за імпічмент" і виступу на вічі в центрі столиці сказав, що у Жовтневому палаці по вул. Інститутській має намір облаштувати "координаційний штаб".

Після зіткнень з представниками Нацгвардії і правоохоронцями мітингувальники прорвалися в хол Жовтневого палацу, але подальше їхнє просування перепинили нацгварційці.

У поліції повідомили, що за фактом подій під Жовтневим відкрито два кримінальних провадження, вирішується питання про відкриття провадження ще за однією статтею.

Сам лідер "Руху нових сил" заявив, що не закликав учасників акції до захоплення Жовтневого палацу.

Фото: Reuters

QHA