ГААГА (QHA) -

Цивільне населення на Сході України та в окупованому Криму вимагає негайного захисту на рівні Міжнародного суду ООН. Про це заявила 8 березня заступник міністра закордонних справ, глава делегації України Олена Зеркаль під час слухань з позову України проти Росії у Міжнародному суді ООН у Гаазі, передає кореспондент QHA.

— Цивільне населення в Україні, зокрема у східній Україні та в окупованому Криму, надзвичайно вразливе і вимагає негайного захисту суду, повідомила представник України.

Зеркаль знову наголосила, що РФ повинна припинити акти політичного та культурного тиску проти кримськотатарського народу, а також українців на території окупованого Криму.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму. Представник України Олена Зеркаль 6 березня виступила в суді ООН з промовою про те, що багатокомпонентна тактика російської агресії стосовно України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки.

ФОТО: інтернет

QHA