НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на засіданні Ради безпеки ООН закликала посилити санкції проти Російської Федерації через проведення незаконних виборів в окупованому Криму. Про це повідомляється на сайті Постійного представництва України при ООН.

— Потрібно нарощувати існуючі багатосторонні і двосторонні санкції, резолюції Генеральної Асамблеї ООН у зв'язку із ситуацією з правами людини в АР Крим і Севастополі мають бути підтримані і стати дорожньою картою для зняття окупації, — зазначила Зеркаль.

Вона нагадала, що на окупованому півострові тривають репресії, зокрема проти кримських татар.

— Російські окупаційні сили не обмежуються переслідуванням окремих фізичних осіб, утискають активістів Меджлісу, представників легітимного представницького органу кримських татар. Залякують і виганяють його членів, — сказала вона.

Окрім цього, Зеркаль наголосила, що Росія розгорнула на окупованому півострові вже другий батальйон ЗРК С-400 «Тріумф».

— Росія розгорнула другий батальйон ЗРК С-400 «Тріумф» в Криму, а перший батальйон був розгорнутий там навесні минулого року. Ця система може збивати літаки, безпілотники, крилаті балістичні ракети в радіусі до 400 км, тобто Москва перетворює Крим на величезну військову базу з сухопутними, повітряними і морськими компонентами і використовує це як майданчик для своїх військових інтервенцій в інші місця, — зазначила вона.

QHA повідомляло, що 15 березня Рада безпеки ООН провела спеціальне засідання у форматі Арріа, присвячене проведенню незаконних виборів президента РФ на анексованому півострові.

Нагадаємо, раніше моніторингова місія ООН розповіла про обшуки та репресії Росії, які проводяться щодо кримських татар.

QHA