ГААГА (QHA) -

Виступ представників Росії в Міжнародному суді ООН буде квінтесенцією маніпуляцій російської пропаганди. Про це повідомила на своїй сторінці в Фейсбук офіційний представник України в Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль.

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції зазначила, що всі брехливі відомості, надані російською стороною, будуть спростовані в середу, 8 березня.

— З отриманих матеріалів ми вже розуміємо, що це буде квінтесенція тих маніпуляцій, які ми постійно чуємо від дипломатів і чиновників РФ і уривки яких лунають до нас з російського ТБ (можна тільки уявити жах життя в російському інформаційному світі). Єдиний спосіб витримати завтрашній день — мислити позитивно і пам'ятати, що правда на нашому боці. І будьте певні — вся брехня РФ буде спростована в середу під час відповіді України.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що в позові ще містяться вимоги до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

6 березня представник України, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль виступила з промовою в суді ООН про те, що тактика Росії в її агресії відносно до України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки.

Українська сторона попросила суд застосувати тимчасові заходи проти РФ до вирішення справи по суті, зокрема, заборонити Росії надалі підтримувати проросійських бойовиків.

ФОТО: інтернет

QHA