МОСКВА (QHA) -

Президент Чехії Мілош Земан стверджує, що у Європі багато політиків вважають питання Криму давно закритим, проте вони не можуть визнати це відкрито. Про це він заявив у інтерв'ю під час свого візиту в Росію.

— Знаєте, те, що я єдиний політик, який висловився в цьому ключі, не означає, що інші не мають таких же поглядів, але у них не вистачає мужності, щоб висловити їх публічно, — зазначив він.

В інтерв'ю президент Чехії також порівняв Крим з Косово.

Знаєте, в чому полягає моя аргументація? Вона дуже проста: я проти подвійних стандартів. З одного боку, у вас є Косово, де була гарантія ООН, але ця гарантія не була забезпечена, а з іншого Крим, де було проведено референдум. Це подвійні стандарти, і це погано.

Земан додав, що якщо Крим хотів приєднатися до Росії, про що свідчать результати «референдуму», то він протестувати не може.

Раніше QHA повідомляло, що Земан заявив, що «приєднання Криму» Російською Федерацією є доконаним фактом, але це була незаконна анексія української території. Також окремо він зазначив, що факт анексії «зовсім не означає визнання її легітимності».

Нагадаємо, Мілош Земан, виступаючи на Парламентській асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, заявив, що втрата Україною Криму — це «завершена справа», і запропонував узаконити її, виплативши Україні компенсацію «або у фінансовій формі, або нафтою і газом».

При цьому Сенат Чехії засудив заяву президента Чехії і звинуватив Земана у спробі легітимізувати агресію Росії проти України.

В українському МЗС, у свою чергу, заявили, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією і свободою.

Джерело: ТАСС

QHA