МАДРИД (QHA) -

Народний депутат-утікач Олександр Онищенко сподівається довести свою невинність в іспанському суді, оскільки отримав політичний притулок у цій країні.

Про це він сказав «Українській правді» 1 грудня на прохання прокоментувати початок процедури екстрадиції в Іспанії.

— Екстрадиції немає. Люди, у яких політичний притулок, їхні справи розглядають в тій країні, яка дала це притулок. Тому мене судити будуть тут, і вирок буде тут. Це єдиний мій шанс захиститися, - сказав він. Я розглядаю це як єдиний спосіб закінчити цю історію, додав Онищенко.

На уточнювальні запитання нардеп лише наголосив, що впевнений у своїй правоті і не боїться суду.

Суд це добре. Я ніколи не боявся судів. Йшов на суд спокійно, готовий захищатися. Головне щоб була така можливість. Будемо судитися, це частина мого життя через таких дебілів, як Холодницький. Я у своїй правоті впевнений. Тому мені нема чого переживати.

На питання, чи сподівається він, що Іспанія відмовить Україні в екстрадиції, Онищенко заявив:

Я сподіваюся, що правда восторжествує. І ми поміняємося місцями з Ситником і Холодницьким.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що Іспанія почала розгляд екстрадиції Олександра Онищенка.

Зазначалося, що іспанський суд 13 листопада прийняв рішення, яким зобов'язав Онищенка з'являтися до суду раз на місяць.

Рішенням суду Іспанії до нього застосовано умовне звільнення, тобто запобіжний захід. Тепер першого числа кожного місяця він зобов'язаний з'являтися до суду Іспанії, який розглядає екстрадицію, сказав журналістам прокурор САП Андрій Перов.

QHA повідомляло, що 1 грудня Солом'янський суд прийняв скаргу адвоката депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка на клопотання НАБУ про його екстрадицію з Іспанії, рішення про яку винесуть вже 4 грудня.

Джерело: «Українська правда»

QHA