СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Державне обвинувачення просить для фігуранта так званої справи "кримських диверсантів" Андрія Захтєя 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, повідомив журналіст Антон Наумлюк.

За його словами, оголошення вироку призначено на 10:00 16 лютого.

Відзначимо, що судовий процес відбувався у закритому режимі і в особливому порядку без дослідження доказів, оскільки Захтєй уклав досудову угоду зі слідством.

Захтєя звинувачують у незаконному придбанні російського паспорта (стаття 324 КК), незаконному зберіганні та перевезенні зброї у складі організованої групи (частина 3 статті 222 КК), використанні зумисно підробленого документа (частина 3 статті 327 КК), незаконне придбання вибухових речовин у складі організованої групи (частина 3 статті 222.1 КК) і в підготовці диверсії (стаття 30 і пункт «а» частини 2 статті 281 КК).

Захтєй на суді скаржився на катування.

Він розповів про шрами на руках, які з'явилися після того, як його катували струмом.

— При цьому, коли мене катували струмом, від болю я сильно смикався, від чого на зап'ястях з'явилися рани. Катували мене два дні струмом. Спочатку пристібали клеми до ніг і до сідниць, вмикали струм, вимагали зізнатися у скоєнні злочину. Я говорив, що я звичайний таксист і приїхав на місце перестрілки за дзвінком клієнта, але мене продовжували катувати. Надалі клеми стали чіпляти до геніталій, від болю я декілька разів втрачав свідомість, — повідомив він.

Нагадаємо, двом фігурантам так званої справи "кримських диверсантів" — Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, яких обвинувачують у підготовці «диверсій» на території окупованого півострова, «Верховний суд» Криму продовжив арешт ще на два місяці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що так зване управління ФСБ РФ у Республіці Крим та місті Севастополі завершило розслідування у відношенні обвинуваченого окупантами у нібито підготовці диверсій на окупованому півострові Андрія Захтєя.

Як повідомляло QHA, ФСБ Росії 10 серпня 2016 року заявила про запобігання в окупованому Криму терористичних актів, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, та ліквідації якоїсь агентурної мережі. У справі про підготовку диверсії було затримано семеро осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником — Андрій Захтєй.

QHA