КИЇВ (QHA) -

Топ-новиною 12 лютого в Україні стало затримання лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Силовики діяли pf раніше відпрацьованим сценарієм — затримати політика в несподіваному місці і в несподіваний час. 9 лютого така операція зазнала невдачі. Тоді бійців СБУ "Альфа" не впустила охорона готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv. Сьогодні силовики вирішили провести затримання Саакашвілі в ресторані "Сулугуні", де політик обідав.

На кадрах, знятих на телефон, було видно, як люди в камуфляжі кричать в ресторані: "Лежати" і використовують лайку щодо затримуваного.

Незабаром прихильники Саакашвілі повідомили, що політика везуть в аеропорт "Бориспіль"

Соратник екс-президента Грузії Давид Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook закликав людей вирушати до аеропорту "Бориспіль".

Незабаром активісти "Руху нових сил" повідомили, що формують блокопости, щоб запобігти депортацію свого лідера в іншу країну.

За їхньою інформацією, вивозити з країни Саакашвілі будуть з аеропортів "Жуляни" або "Бориспіль", проте припускають ймовірність того, що будуть його вивозити з Києва автотранспортом.

Зазначимо, генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що після відмови Міхеїлу Саакашвілі у політичному притулку влади України може його депортувати в Нідерланди, Грузію або Польщу.

При цьому генпрокурор зазначив, що екстрадиція Саакашвілі до Грузії стовідсотково означає його арешт.

Зазначимо, на 18 лютого заплановано мітинг прихильників Саакашвілі, на який вони запросили президента Петра Порошенка прийти і заявити про свою відставку.

Згідно з останньою інформацією, зараз літак з політиком на борту рухається в бік однієї з країн Європи. Ймовірно, це Польща.

QHA