СТАМБУЛ (QHA) -

Керівника постійної делегації Верховної Ради України Людмилу Денисову обрали заступником голови Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС).

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради. Денисова зазначила:

— Такий вибір дванадцяти країн-членів ПАЧЕС є проявом міжнародної довіри до України і безпосередньо до мене як керівника постійної делегації.

Процедура обрання і голосування відбулася 5 липня під час пленарного засідання 49-ї Генеральної асамблеї ПАЧЕС, яке триватиме два дні.

Людмила Денисова раніше закликала дипломатів не визнавати мандат обраного від анексованого Криму депутата Держдуми Павла Шперова і, таким чином, не допустити легітимізації анексії українського півострова.

На знак протесту проти присутності Шперова українська делегація покинула зал засідань.

Також, згідно з рішенням, прийнятим на пленарному засіданні в Стамбулі, делегат від Росії Павло Шперов не отримав повноважень члена ПАЧЕС. За наполяганням української делегації, у засіданні Генеральної асамблеї була оголошена перерва для його видалення із зали.

Сьогодні ж, 6 липня, Україна приймає головування в ПАЧЕС на наступні 6 місяців. Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Фейсбуці.

— Виступає голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Каже про несумісність цілей і принципів ПАЧЕС з агресивною політикою Росії щодо своїх сусідів.

Чубаров також зазначив, що російська делегація не прийшла на церемонію передачі головування від Туреччини до України.

ФОТО: Фейсбук Рефата Чубарова

QHA