МІНСЬК (QHA) -

На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) на переговорах 19 липня у Мінську Україна закликала Російську Федерацію на всіх рівнях засудити заяви глави «ДНР» Олександра Захарченка про створення «Малоросії», що є тотальним порушенням Мінських угод, повідомила на своїй сторінці в Фейсбук прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі на переговорах у Мінську Дарка Оліфер.

Крім того, українська сторона продовжує вимагати від контрольованих Росією бойовиків повернення територій, захоплених після укладення Мінського меморандуму в 2014 році, у тому числі повернення Дебальцевого.

Окремо українська сторона висловила надію на те, що найближчим часом буде завершене розслідування загибелі малазійського Боїнга 18 липня 2014 року і покарані винні.

Київ зажадав також знайти і покарати причетних винних у загибелі представника СММ ОБСЄ у квітні 2017 року, припинити агресію та погрози на адресу патрулів СММ і допустити СММ до всієї території ОРДЛО, зокрема, до всієї лінії українсько-російського кордону.

У гуманітарній підгрупі Україна, нарешті, отримала від ОРДЛО офіційне підтвердження про утримання 70 осіб із 132, яких українська сторона вимагає звільнити. Найближчим часом українська сторона чекає підтвердження утримання ще 6 осіб, у тому числі, і журналіста Станіслава Асєєва (Васіна).

— У рамках політичної підгрупи ключове питання, поставлене українською стороною — наша вимога скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих нелегітимними владою ОРДЛО; відмови від захоплення українських підприємств в ОРДЛО, від рублевої зони, від встановлення псевдокордону в ОРДО, — повідомила Дарка Оліфер.

Як повідомляло QHA, голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, глава МЗС Австрії Себастьян Курц закликав проросійських бойовиків не ставити під загрозу виконання Мінських угод. Глава ОБСЄ висловив стурбованість «провокаційною риторикою, яка чується з Донецька», маючи на увазі заяву «глави ДНР» Олександра Захарченка про створення держави «Малоросія».

ФОТО: інтернет

QHA