КИЇВ (QHA) -

Депутати розглянуть законопроект про Конституційний Суд на наступному тижні. Про це на ранковому засіданні у четвер заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, передає кореспондент QHA.

За словами Парубія, перенесення пов'язане з тим, що депутати технічно не зможуть розглянути в один день «два настільки системних законопроекти, як про ринок електроенергії та Конституційний Суд». Тому депутати вирішили відкласти розгляд проекту закону про Суд. Згідно з порядком денним, Верховна Рада сьогодні в другому читанні має розглянути законопроект «Про ринок електричної енергії України».

Раніше спікер парламенту попереджав, що розгляд законопроекту про Конституційний Суд обіцяє бути тривалим, адже, за словами Андрія Парубія, під час підготовки до другого читання було подано близько 600 поправок до нього.

Нагадаємо, проект закону про «Про Конституційний Суд України» передбачає створення на законодавчому рівні умов для реалізації права на конституційну скаргу — нового, введеного Конституцією України, додаткового національного засобу юридичного захисту прав особистості, яка вважає, що застосований у кінцевому судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України.

QHA