КИЇВ (QHA) -

Законопроект №3593д про визнання Росії агресором, а окремих районів Донецької та Луганської областей — окупованими Росією територіями повинні винести на розгляд парламенту вже на цьому тижні. Про це під час прес-конференції на тему «Стан окупованого Донбасу. Як припинити спекуляції?» повідомив народний депутат Дмитро Тимчук.

Він зазначив, що в рамках цього законопроекту окуповані території Донецької та Луганської областей прирівнюються за статусом до Криму, вводяться аналогічні системи соціальних виплат, перетину адмінкорону тощо.

Однак, за словами Тимчука, якщо раніше одностайна підтримка законопроекту народними депутатами не викликала сумніву, то після початку так званої блокади на сході України деякі народні обранці почали висловлюватися інакше.

— Цей законопроект буде таким собі тестом для депутатів. Якщо деякі депутати не підтримають або розкритикують його, це буде означати, що вони мають власний, шкурний інтерес в економічних відносинах з окупованими територіями. Сподіваємося, що на третьому році війни Україна як держава нарешті назве біле білим, а чорне — чорним, і зафіксує це в законодавстві, — сказав Тимчук.

Інший спікер, заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь підкреслив, що якщо Україна найближчим часом не визначиться зі згаданими поняттями, то це може спровокувати зниження підтримки нашої держави на міжнародній арені. На це вже вказують переговори Дональда Трампа з Петром Порошенком, у яких прозвучали неоднозначні визначення: з одного боку, Білий дім пообіцяв сприяти встановленню миру на українському кордоні, але не позначив, з ким Україна конфліктує, адже про Росію не було сказано ні слова.

— Наша невизначена внутрішня позиція з окупації дає можливість нашим міжнародним партнерам не називати Росію окупантом і агресором. І це може зіграти з нами злий жарт вже найближчим часом і привести до того, що ми один на один залишимося (з агресором. — Ред.) ез міжнародної підтримки, — зазначив Михайло Самусь.

Як повідомляло раніше QHA, заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь заявив, що перенесення зовнішнього конфлікту у внутрішню площину — це одна з ознак гібридної війни, яку проти України веде РФ.

QHA