КИЇВ (QHA) -

Законопроект про реінтеграцію Донбасу передбачає можливість відновлення торгівлі з тимчасово окупованими територіями на Донбасі. Про це повідомила заступник глави Верховної Ради Оксана Сироїд.

— Йдеться про відновлення торгівлі з окупованими територіями, і це підтверджується тим, що лунають заклики: давайте порахуємо наші збитки від торгівлі з окупованими територіями, — зазначила вона.

Заступник голови Верховної Ради додала, що цю торгівлю повинні контролювати Збройні сили України, об'єднаний оперативний штаб і так званий командувач об'єднаних сил.

— Я думаю, це величезна трагедія для Збройних сил, так як торгівля і Збройні сили несумісні. На жаль, ми отримали в редакції проект закону — це нечесне рішення. Ми будемо чесно відстоювати усі ті пропозиції, які зможуть зробити це рішення прийнятним. Якщо ті пропозиції будуть прийняті, звичайно, ми будемо голосувати.

Нагадаємо, аналітик громадської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу наділяє президента повноваженнями, які не передбачені Конституцією України. Так, йдеться про надання президенту повноти повноважень з управління ЗСУ, Нацгвардією та іншими силовиками. За його словами, у тому випадку, якщо законопроект буде оскаржуватися різними політичними сторонами, його ефект пропаде, так як документ буде поставлений під сумнів.

Раніше координатор і глава правління благодійного фонду «Схід-SOS» Олександра Дворецька зазначила, що законопроект потрібно відправити на доопрацювання, оскільки він не пропонує варіантів реінтеграції.

QHA повідомляло, що Верховна Рада України у першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу і на рік продовжила особливий статус Донбасу.

QHA