КИЇВ (QHA) -

24 лютого в Україні набув чинності закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». Текст закону опублікували 23 лютого в парламентській газеті «Голос України».

Відповідно до закону Росія визнається окупантом, що розширює повноваження президента щодо застосування Збройних сил у мирний час.

Терористичні угруповання «ЛНР» і «ДНР» визнаються окупаційними адміністраціями РФ, відповідно Україна не визнає документи, видані окупаційною адміністрацією, крім свідоцтв про народження і смерті. Крім цього, вводиться нове поняття «межі зон безпеки» — території, прилеглі до району бойових дій.

У законі зазначили, що замість «антитерористичної операції» протидія російській агресії називатиметься «забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».

Відповідно до закону Генеральний штаб Збройних сил України керуватиме роботою органів безпеки і оборони, до яких відносяться ЗСУ, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, Нацгвардія, Держприкордонслужба, Управління державної охорони, Державна спецслужба транспорту, Міністерство внутрішніх справ, Нацполіція та військова прокуратура.

Нагадаємо, 20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях». Підписання відбулося під час засідання Військового кабінету Ради національної безпеки і оборони.

QHA