КИЇВ (QHA) -

Ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд, який подав президент України Петро Порошенко, у цій редакції порушує зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Про це повідомляється у листі глави місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рона ван Родена.

У листі він зазначив, що МВФ не погодиться з прийняттям президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

— Подача президентом законопроекту про АКС повинна була стати кроком у правильному напрямку (у питанні боротьби з корупцією). Однак до того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні зауваження, низка його положень не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендаціям Венеціанської комісії, — йдеться у листі.

Глава МВФ заявив, що всього до документа є 9 системних зауважень, розбитих на три групи: про процедуру відбору суддів, про положення закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також про юрисдикції суду.

— Законопроект створює юридичні можливості для додаткових затримок у створенні антикорупційного суду. Юрисдикція суду повинна відповідати юрисдикції НАБУ і САП.

Найбільше зауважень у МВФ до групи з відбору суддів. Фонд вимагає, щоб в Адміністрації президента виконали рекомендацію Венеціанської комісії і дали можливість представникам міжнародних донорів з антикорупційних питань блокувати призначення недобросовісних суддів.

— Роль громадської ради міжнародних експертів повинна бути вирішальною, а не просто дорадчою (як у президентському проекті) ... Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов'язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

QHA повідомляло, що фракція «Опозиційний блок» у Верховній Раді не буде підтримувати законопроекти про Вищий Антикорупційний суд. Керівник фракції Юрій Бойко заявив, що всі суди повинні викликати довіру у громадян.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко передав до Верховної Ради України проект закону про Антикорупційний суд. Порошенко позначив проект як невідкладний.

Джерело: Європейська правда

QHA