КИЇВ (QHA) -

Заходи, які застосувала Великобританія у відповідь на отруєння у Солсбері колишнього російського шпигуна, поки є недостатніми. Про це заявив 16 березня на прес-конференції у Києві президент Української асоціації зовнішньої політики і колишній посол України у Великій Британії Володимир Хандогій, передає кореспондент QHA.

— Якщо розкласти на атоми те, що зробила Великобританія у відповідь на цей акт, то насправді нічого хворобливого вона не зробила. Вони вислали 23 дипломата. Ну, залишиться ще не менше. Ну, відклали візит Лаврова. Насправді цей візит навіть не планувався. Коли Боріс Джонсон став на посаду міністра закордонних справ, він запросив своїх колег відвідати Великобританію. Це запрошення не було реалізовано і навіть не було формально прийнято. Тому такий демарш насправді нічого не важить у практичній площині, — вважає Хандогій.

На думку експерта, реальним ударом по Росії можуть бути обмеження у відношенні до російських олігархів.

— З тих кроків, які планується здійснити, на мій погляд, найважливішим буде обмеження щодо російських олігархів, які цілими стадами прилітають до Лондона, мають нерухомість, вклади, і зараз влада Великобританії активно працює в напрямку того, щоб ці кошти, та особливо їхні походження, були прозорими, — упевнений експерт.

Нагадаємо, Великобританія припиняє всі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. 23 російських дипломата мають протягом тижня залишити країну. Про це сьогодні, 14 березня, під час виступу перед парламентом заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей.

Нагадаємо, 5 березня колишній російський розвідник Сергій Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

QHA