КИЇВ (QHA) -

Адвокат лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що експертиза голосів Саакашвілі і збіглого бізнесмена Сергія Курченка, зафіксованих на аудіозаписах, підтасована.

— Саакашвілі ніколи з Курченком не знайомився і не розмовляв, наша позиція тут зрозуміла. Ми вважаємо, що всі плівки, всі голоси сфальсифіковані, і, ясна річ, що державний інститут експертиз, підвідомчий СБУ, іншої експертизи, крім як підтвердити сфабриковані голоси, і не міг зробити, зазначив він.

Чорнолуцький додав, що у прес-секретаря генпрокурора України Лариси Сарган не могло бути доступу до інформації про експертизу голосів.

Нагадаємо, український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ провів фоноскопічну експертизу, яка підтвердила, що голоси на зафіксованих розмовах між Саакашвілі і Курченком справжні. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Зазначимо, що силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створенню умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA