СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова на брифінгу в Севастополі заявила, що зведення нової дамби, яка повністю перекриває подачу води з Дніпра до анексованого Криму — безглуздість, оскільки півострів отримує воду з «інших джерел».

— Днями влада України заявила про введення в дію дамби, що перекриває подачу дніпровської води до Криму... Безглуздість такого кроку очевидна, оскільки вода на півострів не надходить з весни 2014 року. Кримчани навчилися забезпечувати себе водою з інших джерел, — зазначила Захарова.

При цьому Марія Захарова вважає, що офіційний Київ карає кримчан за участь у невизнаному світовим співтовариством референдумі в 2014 році за приєднання Криму до Росії.

— Вражає цинізм цих дій. Але ці дії підтверджують лише одне — цей вибір був зроблений правильно, — сказала офіційний представник МЗС РФ.

У Херсонській області введена в експлуатацію дамба, відрізавши Північно-Кримський канал від дніпровської води. Це розширить площу зрошуваних земель на материковій Україні та одночасно скоротить її подачу на півострів.

Підконтрольний Кремлю глава держкомітету кримського уряду з міжнаціональних відносин Заур Смирнов у коментарі РІА Новини Крим заявив, що зведення нової дамби в Херсонській області України не вплине на забезпечення водою тимчасово окупованого півострова.

Україна припинила подачу води до Криму по Північно-Кримському каналу після анексії півострова Росією.

Через відсутність дніпровської води землеробство в Криму зазнало збитків. З 140 тисяч гектарів зрошуваних угідь у Криму в 2014 році залишилося лише 17 тисяч гектарів, що поливаються з місцевих джерел. Припинився обробіток рису. Через рік площа зрошуваних земель скоротилася до 13,4 тисяч гектарів.

QHA