КИЇВ (QHA) -

Колишні військовослужбовці полку спеціального призначення «Миротворець» управління Національної поліції Києва заявили в четвер про створення руху за «очищення» поліції. Навесні бійці обіцяють представити детальну стратегію перезапуску реформи правоохоронних органів.

— Ми створюємо рух за очищення поліції, скоро влаштуємо всеукраїнське віче представників добровольчих підрозділів. Воно пройде у Києві навесні 2017 року... Ми переконані, що ситуація зайшла у глухий кут. Старі кадри залишилися, уникли люстрації або обманом пройшли переатестацію, заявив на прес-конференції у агентстві «Інтерфакс-Україна» координатор Спілки ветеранів війни з Росією та екс-боєць «Миротворця» Олександр Войтко.

Спецназівець закликав громадян ділитися інформацією про «старих міліціонерів, які залишилися у системі і продовжують здійснювати злочини». Войтко вважає, що керівництво Національної поліції навмисне знищує добровольчі загони у складі полків спецпризначення, позбавляючи силові структури України від мотивованих бійців і патріотів. Популярним методом позбавлення від незгодних стала переатестація.

— Старі міліціонери воюють з новими. В процесі переатестації викинули залишки людей, які хотіли працювати у новій поліції і справді робити щось корисне для України, зазначив він.

Самого Войтка звільнили через те, що він о першій годині ночі прийшов у цивільному одязі на позапланову атестаційну комісію.

— До нас у частину прийшли 10 осіб. Вони не представилися, назвалися «атестаційною комісією». Питання ставилися абсолютно не з професійної діяльності. Пізніше бійці написали рапорти, щоб надали висновок про співбесіду. У відповідь сказали, що приходили троє людей, а не 10. Підпис під результатами ставив нібито радник міністра Іван Стойко. Але він навіть у частину не приїхав, сказав боєць.

Колишній військовослужбовець Сергій Бондар розповів про порушення, які здійснюються керівництвом полку.

— Проти керівника полку «Миротворець» Юрія Шершньова розпочато кілька кримінальних справ. Він вкрав бойові набої, зброю і амуніцію у значних розмірах. За обсягом вкраденим можна заповнити всю цю кімнату, каже Бондар, обводячи поглядом простір прес-руму.

У Генпрокуратурі Шершньову висунули звинувачення за розкрадання 120 000 набоїв. Крім цього, у кожного батальйона, що влився в полк «Миротворець», був неврахований боєкомплект.

— Всі батальйони при злитті у «Миротворець» весь арсенал передавали у збройові полки. Жодного комплекту не залишилося, всі вивезли. Правоохоронці дізналися про це, відкрили кримінальну справу. Але ніхто до кінця покарання не довів, сказав Сергій Бондар.

Бондар також зазначив, що на сьогодні в самому «Миротворці» залишилося менше третини бійців.

— На момент створення у «Миротворці» було 630 бійців, всі вони брали участь в АТО. Тоді він за чисельністю реально відповідав полку. Через критичну ситуацію і атмосферу, що склалася, службу сьогодні несуть не більше 300 бійців. Більшість людей видавлювали створювали умови, за яких проходити службу неможливо... Забороняли йти у відпустки, забороняли підвищуватися по службі,  розповів він.

Колишній військовослужбовець зазначив, що керівництво «Миротворця» ховало у полку від люстрації колишніх беркутівців. Вони займали досить високі посади, а добровольці кар'єрними сходами не піднімалися. Боєць каже, що такі факти створюють прецедент. Хлопці, які вміють воювати, стоять у тилу і змушені або охороняти мости, або патрулювати вулиці Києва.

Тимур Савін

QHA