КИЇВ (QHA) -

Ініціатива президента України від 13 березня про позбавлення українського громадянства в разі встановлення наявності в українського громадянина громадянства іншої країни, не торкнеться кримчан. Це в коментарі кореспонденту QHA пояснив народний депутат Георгій Логвинський.

Відповідно до закону про окуповані території, прийняття громадянства в примусовій формі на тимчасово окупованих територіях, зокрема, у Криму, Україною не визнається.

— Для України виданий у Криму російський паспорт — папірець, який можна просто викинути. Ми розуміємо ситуацію і не висуваємо ніяких претензій до українських громадян у Криму, — сказав нардеп.

Логвинський стверджує, що є спеціальна норма для осіб, які отримали російські паспорти в анексованому Криму.

— Громадянин України залишається громадянином України доти, поки президент не підписав указ про позбавлення громадянства.

При цьому депутат висловив сумнів, що зазначений законопроект приймуть навіть на рівні профільного комітету Верховної Ради.

Невідкладний законопроект № 6175, який стосується вирішення проблеми з подвійним громадянством, був поданий президентом України Петром Порошенком 13 березня. Як повідомлялося, цим законопроектом буде чітко встановлено, що особа, яка добровільно вступила до громадянства іншої держави, буде вважатися такою, що підпадає під дію вимоги про припинення українського громадянства. Текст законопроекту №6175 на сайті парламенту ще не оприлюднений.

ФОТО: інтернет

QHA