МАДРИД (QHA) -

Заарештовані владою Іспанії лідери сепаратистського руху у Каталонії — екс-віце-президент женералітата Оріол Жункерас і екс-міністри від партії "Республіканські ліві Каталонії" направили до Верховного суду Іспанії листа, в якому погоджуються із владою Мадрида над регіоном і просять звільнення з-під варти .

У своєму листі вони зазначили, що згодні із введенням прямого управління іспанським урядом провінцією за статтею 155 Конституції країни.

Політики також заявили, що, незважаючи на визнання контролю, вони не відмовляються від своїх політичних переконань, проте захищатимуть їх "шляхом діалогу і переговорів".

Національний суд визначив наступний понеділок днем розгляду апеляцій проти ув'язнення Жункераса і 7 екс-міністрів, звинувачених у заколоті, повстанні проти уряду, розкраданні державних коштів та інших злочинах.

QHA повідомляло, що Конституційний суд Іспанії анулював три закони, які забезпечили можливість проведення референдуму про незалежність Каталонії 1 жовтня. Також суд відхилив апеляцію, яку подав уряд Каталонії, на застосування статті 155 Конституції Іспанії (обмеження самоврядування провінції).

Нагадаємо, 27 жовтня прем'єр-міністр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори в регіоні. Після цього парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Рішення про незалежність було обгрунтоване результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовано.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Іспанії заарештував колишнього спікера парламенту Каталонії Карме Форкадель за підтримку незалежності регіону.

Джерело: El Pais

QHA