КИЇВ (QHA) -

З прийнятого Верховною Радою законопроекту про реінтеграцію Донбасу вилучили згадки про скасування дії закону про вільну економічну зону (ВЕЗ) «Крим». Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука на своїй сторінці у Facebook.

— Як я розумію, згадка про припинення дії корупційного Закону про вільну економічну зону «Крим» вилучено. Тест не пройдено, — написав він.

Георгій Тука зазначив, що зареєстровані нині у Парламенті законопроекти про скасування ВЕЗ Крим вже близько двох років не виносяться на розгляд, і навряд чи найближчим часом будуть розглядатися через протидію незацікавлених у їхньому прийнятті сил.

— Лежать мертвим вантажем (законопроекти). І будуть лежати тепер!

QHA повідомляло, що в текст законопроекту про деокупацію Донбасу включено положення, що передбачає скасування вільної економічної зони «Крим». Так, у Прикінцевих та перехідних положеннях (ст. 11) зазначається, що цей закон має діяти без шкоди для невіддільного суверенного права України на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону. А у наступному п. 4 пропонується скасувати закон, яким введена ВЕЗ «Крим».

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію Донбасу, в якому Росію визнали країною-окупантом. «За» проголосували 280 народних депутатів.

QHA