СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У березні 2014 року окупанти переконували українських військових в Криму перейти на бік Росії, заманюючи їх пільгами. Про це розповіла екс-депутат Верховної Ради Криму Ольга Ковітіді, яка у 2014 році підтримала анексію півострова.

Чиновниця разом з командирами ЗСУ, за її словами, проводила перемовини у заблокованій російськими військовими військовій частині в селі Перевальному Сімферопольського району.

— Градус напруги дуже високий. Всі учасники перемовин тримаються спокійно, погроз на нашу адресу немає, за табельну зброю ніхто не хапається, офіцери спокійно слухають те, про що ми говоримо. Довелося осадити тільки керівника спецпідрозділу «Морські котики». Кровопролиття ніхто не хоче, — зазначає Ковітіді.

Також вона розповіла, що у перемовинах брав участь екс-міністр оборони України Олександр Кузьмук.

— З вікна ми бачимо, як на плацу під гімн України вишикуваний увесь склад берегової бригади. Частина офіцерів йде. Ми залишаємося у приміщенні. Хід переговорів змінений. До них підключається Олександр Кузьмук. Починаємо заново. (Один з учасників перемовин з нашого боку Дмитро) Саблін викликає Кузьмука для окремої розмови. Приносять чай, перемовини тривають без Кузьмука. Атмосфера напружена. Через невеликий проміжок часу командири бачать у вікно, як Кузьмук їде, — розповідає Ковітіді.

При цьому, розповідаючи про події 2014 року, екс-депутат Верховної Ради Криму згадала, що переконувала українських військових зрадити присягу.

— Слово, дане офіцерам, про незастосування зброї, збереженні військових звань і соціальних пільг у разі прийняття ними рішення про продовження військової служби у лавах Збройних сил після прийняття присяги на вірність народу Криму, ми дотримали, — підкреслила вона.

Раніше QHA повідомляло, що до четвертої річниці анексії Криму почали з'являтися нові факти від свідків окупації півострова.

Також редакція QHA підготувала матеріал про історію анексії Криму.

QHA