КИШИНІВ (QHA) -

У четвер, 31 серпня з Молдови були депортовані члени російської та південно-осетинської делегації, які прямували до Придністров'я. Про це повідомило Міністерство закордонних справ невизнаної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР).

Депортували, зокрема, президента Колегії військових експертів Росії, почесного голову Загальноросійського союзу кадетських об'єднань «Відкрита Співдружність суворовців, нахімовців і кадетів Росії» генерал-майора Олександра Владимірова, делегацію Південної Осетії на чолі з керівником президентської адміністрації Ігорем Козаєвим і помічника виконавчого директора правління фонду «Русскій мір» Всеволода Желєзнова, а також представника Верховної Ради невизнаної Придністровської Молдавської Республіки в Росії Ольгу Гукаленко.

— Цинічне порушення молдовською стороною основ міжнародного права, зокрема права громадян на свободу пересування, права в'їздити, залишати і повертатися в свою країну, гарантованих статтями 13 Загальної декларації прав людини та пунктом 4 статті 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, є кричущим деструктивним кроком і викликає особливе занепокоєння, взятих молдавською стороною в рамках домовленостей переговорного процесу, зокрема, Протокольного рішення «Про деякі аспекти свободи пересування населення» від 28 лютого 2014 року, йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим МЗС Придністров'я направив звернення молдавської сторони з вимогою не допускати будь-які форми обмеження прав громадян ПМР.

QHA