КИЇВ (QHA) -

Позиція української влади щодо окупованого Криму незмінна: за всі порушення прав людини, що відбуваються на анексованому півострові, несе відповідальність Російська Федерація. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

— Позиція офіційної влади незмінна. Відповідно до Женевської конвенції, всю відповідальність за те, що там відбувається, бере на себе країна-окупант і несе цю відповідальність за кожну дію, за кожне правопорушення, за кожен прояв насильства  щодо громадян України, — сказав він.

Нагадаємо, 26 січня Кримом прокотилася нова хвиля обшуків і арештів.

Вранці в будинку ветерана національного руху Зодіє Салієвої та її сина Сейрана в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшук. Сейран Салієв був доставлений до «суду». Його звинуватили за статтями 20.29 (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів) і 20.3 (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами РФ) КоАП Росії. Рішенням «суддів» йому було призначено 12 днів адміністративного арешту.

У той же час в кримського адвоката Еміля Курбедінова, який прямував до свого підзахисного Салієва в Бахчисарай, по дорозі затримали співробітники ДПС і відвезли в Центр протидії екстремізму. Адвоката звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

QHA