КИЇВ (QHA) -

Екс-президент України Віктор Ющенко заявив, що Російська Федерація хоче всіх переконати, що в Україні нібито внутрішній конфлікт. Про це він повідомив під час відкритої дискусії «1 грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього».

— Росія хоче всіх переконати, що у нас нібито внутрішній конфлікт. Треба розуміти, і багато хто у Європі це розуміє, що наша проблема не регіональна, це не проблема Донбасу, а геополітична, і її треба вирішувати геополітичними методами. Захарченко — ніщо, він навіть не джерело агресії; джерело агресії сидить у Кремлі. Давайте визначимося  чи будемо ми бити по голоблі, чи по коню. З війни є два шляхи капітуляція і перемога. Ми обираємо шлях перемоги.

Як передає кореспондент QHA, Ющенко також навів слова 71-го прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер, що «якщо ви не можете відповісти на питання безпеки — ви ні на що не можете дати відповіді».

— Історія наших суверенітетів ХХ століття свідчить — якщо ви не можете захистити свої декларації, ви програєте свою державність. Ми втратили 7% території, нашою землею катається 500 ворожих танків, кілька сотень артилерійських установок, ходять тисячі російських військових і найманців.

QHA повідомляло, що в зоні проведення АТО українські військовослужбовці взяли під контроль селище міського типу Верхньоторецьке (Ясинуватський район, Донецька область), яке частково перебувало під контролем бойовиків терористичної організації «ДНР».

Нагадаємо, українська влада посилює заходи безпеки на окупованій частині Донбасу, оскільки не виключають ескалації конфлікту. В ДПСУ відзначили, що посилені заходи безпеки в усіх контрольних пунктах в'їзду-виїзду, через які за останню добу пройшло близько 40 тисяч громадян. На кордоні збільшили кількість прикордонних нарядів, які використовують технічні засоби контролю. До перевірок долучають службових собак.

QHA