КИЇВ (QHA) -

Колишній президент України Віктор Ющенко заявив, що Степан Бандера став символом визвольної боротьби для мільйонів українців і закликав поляків поважати його.

У своєму зверненні, опублікованому у Facebook, він повідомив, що кожен поляк, який боровся за незалежність і свободу Польщі — польський герой, так само, як і в українців.

— Всі люди, які у різні періоди історії завданням свого життя зробили боротьбу за свободу України — мої герої! Активна участь Степана Бандери в українському визвольному русі коштувала йому багатьох років ув'язнення і, у підсумку, його життя.

Після війни Степан Бандера відновив свою політичну роботу, спрямовану на досягнення незалежності України, і з цієї причини, як небезпечний ворог радянського режиму, він був убитий найманцем КДБ у 1959 році. Ще за життя Бандера став символом визвольної боротьби як для мільйонів українців, так і для тих, хто прагнув створити перешкоди на нашому шляху до свободи, — написав Ющенко.

Екс-президент України Віктор Ющенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що війна з Росією має закінчитися лише перемогою. Пост екс-президента набрав понад тисячу "лайків".

QHA