КИЇВ (QHA) -

Росія надала у Міжнародному суді ООН очікувані аргументи, які часом суперечать один одному. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла представник України у Міжнародному суді ООН у справі «Україна проти агресії РФ», заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

— Правові аргументи РФ є досить передбачуваними. Радники РФ виявилися винахідливими юридичними гімнастами щоб представити цілісну позицію, вони використовували всі можливі і неможливі зачіпки, які іноді суперечать одна одній. Створюється враження, що жоден суд у світі і жодна норма права не забороняє Росії безкарно знищувати людей. Це не так. І ми аргументовано це доведемо. Українська команда до пізньої ночі працювала над тими аргументами, які почує суд і ви,  пообіцяла дипломат.

У свою чергу експерт з питань міжнародного гуманітарного і кримінального права, юрист Global Rights Compliance Катерина Бусол зазначила, що Росія у своїй промові вдається до тієї ж схеми, завдяки якій забезпечила собі захист у позиванні з Грузією, а точніше, робить акцент на політичне забарвлення переговорів і натякає на те, що поняття «анексія» та «окупація», що застосовуються українською стороною, ще не доведені в суді.

Вона також зазначила, що Росія свідомо маніпулює судом, роблячи заяви про «дискримінацію національних меншин» України, зокрема говорячи про законодавче невизнання кримських татар корінним народом півострова. Однак затримка затвердження статусу корінного народу законодавчим чином не йде врозріз зі світовою практикою, адже без конкретних випадків порушення прав людини подібна процедура займає досить багато часу і вимагає розробки далекоглядної, превентивної внутрішньої політики держави.

Юрист акцентувала на тому, що Росія, відкликавши свій підпис під Римським статутом МКС після публікації матеріалів звіту МКС від 2016 року про російську окупацію Криму, фактично вказала на власну відповідальність за репресії у Криму і страх покарання за дії на півострові.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

6 березня представник України, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль виступила з промовою в суді ООН про те, що тактика Росії у її агресії щодо України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки.

Як пише Європейська правда, під час слухань у Міжнародному суді ООН у справі «Україна проти Росії» дипломати РФ в якості доказів посилалися на поширювані Кремлем фейковий новини. Так, росіяни зареєстрували у суді 600-сторінковий документ із письмовими поясненнями, в одному з яких міститься лінк на змонтовану для російського телеефіру промову Петра Порошенка в Одесі у листопаді 2014 року.

ФОТО: інтернет

QHA