МОСКВА (QHA) -

YouTube розблокував відео російського опозиціонера Олексія Навального, у якому він закликає росіян взяти участь у масовій акції протесту 28 січня.

Щоправда, з тегів ролика зникли прізвища президента Росії Володимира Путіна і глави ЦВК Елли Памфілової, а також слова «вибори», «бойкот» і «мітинг». Співробітниця Фонду боротьби з корупцією (ФБК), яка займається випуском відео, підтвердила, що вона прибрала з тегів Путіна і Памфілову.

— Це вражаюча історія, тому що теги у нас завжди бувають приблизно одні й ті ж, і раніше нічого такого не відбувалося, — сказала прес-секретар ФБК Кіра Ярмиш.

Відзначимо, що відео Навального за день набрало більше 938 тисяч переглядів.

Нагадаємо, Youtube без пояснення причин на декілька годин заблокував перегляд ролика.

Тим часом, як повідомляє інформаційне агентство Assosiated Press, влада РФ заявила, що будуть розслідувати заклик Навального до загальноросійському протесту, який запланований на 28 січня. Про це заявив спікер президента РФ Дмитро Пєсков.

Як відомо, кандидат у президенти РФ, телеведуча Ксенія Собчак назвала недопуск Олексія Навального до участі у президентських виборах «жахливою ​​несправедливістю і черговою помилкою влади». При цьому вона відмовилася підтримувати бойкот виборів, до якого закликає опозиціонер.

QHA повідомляло, що Центрвиборчком Росії відмовився реєструвати Олексія Навального на вибори президента Росії через наявність у нього судимості.

Джерело: Медуза, AP

QHA