ТОКІО (QHA) -

Японський імператор Акіхіто відречеться від свого престолу 20 квітня 2019 року в віці 85 років. Це буде перше подібне зречення від трону за останні 200 років.

Старший син імператора Акіхіто принц Нарухіто вступить на імператорський престол на наступний день, 21 квітня.

Рішення номінального голови японської держави було прийняте в п'ятницю в імператорському палаці, де Акіхіто зустрічався з прем'єр-міністром країни Шинзо Абе, лідерами фракцій японського парламенту, суддями Верховного суду і членами імператорської сім'ї. Акіхіто вперше висловив своє бажання покинути престол у серпні 2016 року в зв'язку зі своїм віком і станом здоров'я.

Абе оприлюднить підсумки зустрічі з імператором на наступному засіданні Кабінету міністрів на початку наступного тижня.

— Я відчуваю себе глибоко зворушеним таким рішення, що знаменує собою важливий крок у питанні імперської наступності, — сказав Абе.

Як повідомляють в японському уряді, Акіхіто вибрав дату зречення в акурат досягнення 30-ої річниці перебування на троні.

Кінець квітня вважається в Японії часом, коли більшість жителів країни починають новий фінансовий рік. На цей час також припадає період відпусток, який триває 10 днів.

Закон, який дозволяє імператору відректися від престолу протягом трьох років, був прийнятий на початку цього року.

Бажання Акіхіто залишити трон відродило дискусії про 2000-річну долю монархічного ладу країни, а також про поліпшення статусу жінок з династії імператора. Нинішні правила правонаступництва поширюються тільки для чоловіків, жінкам заборонено займати престол, а після виходу заміж не за члена імператорської династії такі жінки втрачають свій статус.

Акіхіто було 56 років, коли він зійшов на трон у січні 1989 року після смерті свого батька. Його синові Нарухіто буде 59, коли він стане імператором. У Нарухіто немає сина, і тільки дві інших особи — його молодший брат Акишина і його син — є правонаступниками престолу.

Раніше QHA писало, що Японія спростить візовий режим для українців. Спрощення візових вимог посприяє поліпшенню умов для туристів, підприємців, громадян, які повторно відвідують Японію, і забезпечить подальше зміцнення міжлюдських контактів.

Джерело: Japan Today

QHA