КИЇВ (QHA) -

Екс-президент України Віктор Янукович готовий відповісти на запитання Оболонського районного суду Києва щодо анексії Росією Криму у лютому-березні 2014 року.

Про це заявив адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

— Його позиція незмінна, він наполягає на необхідності надати йому можливість офіційно, під присягою, відповідно до вимог Європейської конвенції виступити перед судом і перед нашими співгромадянами, і відповісти на всі питання. Це стосується як справи про «втрату» Криму, так і справи щодо Майдану, — зазначив він.

За словами адвоката, захист вже працює над тим, щоб залучити до суду свідків.

— Це низка простих службовців і особи, які проходили службу в правоохоронних органах, це і вищі посадові особи, які незаконно були відсторонені від влади у лютому 2014 року, що вплинуло на негативний розвиток подій, у тому числі, втрату Україною Криму, — зазначив він.

Нагадаємо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ( "Державна зрада"), ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 110 ("пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 437 ("пособництво у веденні агресивної війни") КК України.

Раніше QHA повідомляло, що суд у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича частково задовольнив клопотання прокурора про допит президента України Петра Порошенка та інших чиновників.

Як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що найближчим часом буде завершено досудове розслідування у справі про розстріли на Майдані у 2014 році по відношенню до колишніх високопоставлених чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича і його самого.

Джерело: 112 Україна

QHA