МОСКВА (QHA) -

Збіглий екс-президент України Віктор Янукович планує повернутися в Україну з Росії. Про це сказав його адвокат Віталій Сердюк у перерві засідання Оболонського суду Києва.

— Безумовно, він має намір повернутися в Україну. Перебування на території Російської Федерації є тимчасовою вимушеним заходом, уточнив Сердюк. За його словами, Янукович має свідоцтво про надання тимчасового притулку на території Російської Федерації, «у зв'язку з тим, що на території України відбувається його політичне переслідування».

Також Сердюк розповів, що допити Януковича не проводяться через нібито небажання української сторони.

Жоден слідчий у жодній справі не бажає провести його допит, сказав юрист.

Захист Януковича запевняє, що неодноразово звертався до суду з проханням допитати його.

Як відомо, Янукович звинувачується у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушенні порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч. 1 ст . 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України. 29 червня 2017 року Колегія Оболонського райсуду Києва задовольнила клопотання сторони обвинувачення про спеціальне судове провадження у справі Януковича.

QHA повідомляло, що адвокат Віктора Януковича заявив, що той готовий відповісти на питання суду щодо анексії Росією Криму в лютому-березні 2014 року.

Джерело: УНІАН

QHA