КИЇВ (QHA) -

Збіглий екс-президент України Віктор Янукович в ефірі російських державних телеканалів заявив, що не хоче брати участь у судовому процесі над ним у справі про державну зраду. За його словами, він вважає результат суду «заздалегідь визначеним», а сам суд — «найчистішою профанацією», передає Радіо Свобода.

Отже, йдеться в заяві Януковича, яку пустили в ефір кремлівські ЗМІ, він також вирішив відкликати з процесу своїх адвокатів. Він також стверджував, ніби йому відмовили надати можливість взяти участь у судовому процесі в режимі телеконференції.

Відразу після цього один із адвокатів колишнього президента Віталій Сердюк дав у Києві інтерв'ю кільком агентствам, в яких заявив: після заяви В. Януковича, що він не хоче брати участь у суді, будь-які рішення суду у даній справі про державну зраду, будуть, мовляв, юридично нікчемними, і небажання колишнього президента бути підсудним «ставить крапку» у цьому процесі.

У четвер Оболонський районний суд Києва має продовжити розгляд справи за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича у державній зраді. На попередньому засіданні, 29 червня, суд постановив перейти до заочного розгляду справи, оскільки Янукович повторно не з'явився на засідання. Ще раніше суд нагадував Януковичу про можливість участі в процесі в режимі телеконференції. Але його адвокати заявили, що їхній підзахисний і не приїде до суду, і не вийде на відеозв'язок, посилаючись на «загрози і ризики». При цьому його захист досі заявляв, що Янукович має бажання брати участь у судовому засіданні, але, стверджували адвокати, прокурори його не хочуть слухати.

Нагадаємо, що В. Янукович є фігурантом декількох кримінальних справ в Україні, зокрема щодо перевищення ним повноважень з листопада 2013 року до лютого 2014 року, щодо масових вбивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади у 2010 році. Сам колишній президент України, який самоусунувся від виконання повноважень глави держави і втік до Росії після розстрілів протестуючих на Майдані, звинувачення відкидає.

ФОТО: інтернет

QHA