НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Президент України Петро Порошенко зустрівся у Нью-Йорку з главами країн Європейського союзу і обговорив із ними введення миротворців ООН на Донбас, деокупацію Криму і режим санкцій проти Росії.

Фото із зустрічі президента зі світовими лідерами в США опублікувала на своїй сторінці у Facebook заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Сторони скоординували підходи з розміщення миротворчої місії ООН на території окремих районів Донецької та Луганської областей, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

Крім того, президент України наголосив на важливості спільної позиції у процесі протидії будівництву політично мотивованого проекту «Північний потік-2».

У розмові з президентом Польщі Анджеєм Дудою український президент приділив значну увагу дотриманню Мінських домовленостей і проблемам дотримання прав людини в окупованому Криму.

Схожі питання були обговорені і під час зустрічі з Александром Ван дер Белленом, президентом Австрії, який зараз головує в Організації з безпеки і співпраці у Європі. Президент України поінформував австрійського колегу про розвиток ситуації на Донбасі, зокрема про хід імплементації Мінських домовленостей і подальші кроки для деескалації ситуації.

Президенти скоординували підходи до просування ініціативи щодо розгортання миротворчої операції ООН на всій окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей. Петро Порошенко закликав австрійське головування в ОБСЄ підтримувати активний діалог з ООН з цього питання.

Сторони відзначили і важливість посилення технічних і технологічних можливостей СММ ОБСЄ для забезпечення ефективного виконання місії на Донбасі. Особливу увагу, йдеться у повідомленні прес-служби, було приділено питанню залучення міжнародних партнерів до спільної роботи в питанні деокупації Криму.

З президентом Словаччини Андреєм Кіскою були скоординовані позиції у питанні деокупації Криму та розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. Словацька сторона з розумінням поставилася до аргументів президента України про суперечливий закон України про освіту.

У розмові з президентом Болгарії Руменом Радевим український лідер висловив подяку за політичну підтримку з боку Болгарії у захисті територіальної цілісності України та протидії російській агресії.

Глава держави також наголосив на послідовній позиції Болгарії щодо санкцій політики ЄС до Росії і зазначив, що ці санкції повинні зберігатися до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

У розмові з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні президент України розповів про розвиток ситуації на Донбасі і стан імплементації Мінських домовленостей, а також про ініціативу України щодо розміщення в окупованому Донбасі миротворців ООН, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

Порошенко наголосив також, що Україна розраховує на дієвішу підтримку ЄС у питанні звільнення українських політичних в'язнів у Росії та Криму.

Під час розмови з президентом Європейської ради Дональдом Туском співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі і скоординували позиції за українською ініціативою щодо розгортання миротворчої операції ООН на окупованій частині Донбасу.

— Президент України подякував за рішення про продовження санкцій проти Росії. Особливу увагу Петро Порошенко і Дональд Туск приділили питанню деокупації Криму, говориться у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, Петро Порошенко запланував ще ряд міжнародних зустрічей у рамках візиту в США. У четвер, 21 вересня, він зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом. На сесії Генасамблеї ООН та інших заходах президент України викладе позицію Києва щодо можливого введення миротворчої місії ООН на окуповану частину Донбасу.

QHA