ЛЬВІВ (QHA) -

Навчальна база Національної академії СВ дозволяє готувати висококваліфікованих офіцерів для українського війська.

Визначною рисою сучасної військової освіти є величезна кількість тренажерів, на яких вигострюються професійні навички управління технікою. А також людьми у складі, наприклад, екіпажу танка чи бойової машини піхоти (БМП).

Багато в чому ця обставина зумовлена прагненням заощадити паливо і не амортизувати дорогу військову техніку до того, як курсанти вже автоматично водитимуть віртуальні танки і БМП.

У навчально-тренувальному комплексі кафедри бойових машин і автомобілів курсанти опановували навички управління танків Т-64 і БМП-2. Танкісти займаються на танках, піхотинці — майбутні командири механізованих взводів  на БМП.

У процесі навчання курсанти іноді змінюються: піхота водить танки, а танкісти виконують вправи на БМП. У нас є три тренажери танка Т-64, кожен з яких складається з двох платформ, де займається механік-водій, навідник гармати і командир танка. Обидві платформи взаємопов'язані, і інструктор закладає певну програму для підготовки або задається програма, яка об'єднує в собі дві платформи. І екіпаж у повному складі виконує вправу на пересування на місцевості, яке забезпечує механік-водій, і ураження цілей та керування усім екіпажем, за що відповідатиме командир танка, пояснює старший викладач кафедри бойових машин і автомобілів підполковник Сергій Степанов.

У процесі навчання всі члени екіпажу діють як одне ціле.

— У мить, коли навідник гармати робить постріл, то все це відображається на платформі. Якщо механік-водій повертає, то повертається вся башта. Одночасно віртуальна місцевість відображається на екранах. За процесом навчання здійснює контроль інструктор, який виставляє оцінку, контролюючи правильність, порядок і послідовність включення агрегатів при ураженні цілей або подоланні перешкод, якщо здійснюється підготовка механіка-водія, інформує Степанов.

Поки група курсантів відпрацьовує нормативи на тренажері, інші стоять на віддалі від них і зубрять матеріальну частину. На їхніх обличчях сама серйозність: навчання — процес відповідальний.

(Далі буде)

QHA