КИЇВ (QHA) -

Дипломатичний шлях повернення Криму і Донбасу малоймовірний, так само, як і військове звільнення територій, заявив народний депутат від партії Об'єднання "Самопоміч" Роман Семенуха у коментарі кореспонденту QHA.

— Ми не можемо уникати питання війни. Вона є. І на сьогодні вона не проголошена і не закінчена. І перше, що Рада повинна визнати це те, що Крим і частина Донбасу окуповані Російською Федерацією. Ніхто не знає, скільки триватиме цей конфлікт, це правда. І будь-яким заявам про бліцкриг я не вірю. Але я не вірю і в дипломатичний шлях повернення територій. Для цього повинна розпастися Російська імперія в її сучасному вигляді. Територія повертається збройними силами, не буває інакше. Або ж коли імперія розпадається, сказав він.

Семенуха вважає, що причина неоднакового ставлення до питань окупації Криму і частини території Донбасу домовленість із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

— Треба робити перш за все те, що залежить від нас. Україна повинна на рівні одного закону визнати окупацію Криму і Донбасу. Має застосовуватися один принцип: одна територія, одна окупація, одна причина окупації. На жаль, Верховна Рада це не підтримала. Я думаю, причина банальна  домовленість із Путіним про те, щоб іти в руслі Мінських домовленостей, які фактично винесли Крим за дужки. Тому перш за все Україна повинна всередині себе чесно сказати, не гаслами, а на рівні закону, про те, що сьогодні Крим і Донбас окуповані однаково. По-друге, повинна бути комплексна позиція, що також має відображатися у новому законі про нацбезпеку, де Україна ставить у пріоритет повернення і тих, і тих територій. Третє  повинна бути гуманітарна і соціальна частина державної програми України про те, яким чином ми інтегруємо те середовище людей, які хочуть жити, вчитися, розвиватися і створювати робочі місця в Україні. Показати, що ми дбаємо про тих, хто виїхав з окупованих територій,  вважає Семенуха.

Нардеп наголосив, що слабкість Росії може бути міфом, оскільки економіка РФ продовжує зростати. Санкції, на його думку, вдарили по Росії недостатньо.

Слабкість Росії це міф. І те, що санкції працюють теж. Подивіться на цифри: ВВП Російської Федерації зростає більше, ніж наш. Вдарили санкції по Росії? Так, але недостатньо. Їм закритий доступ до деяких кредитних ресурсів у західному світі, але у них є достатньо ресурсів на азійському ринку. Росія продовжує бути найбільшим торговим партнером європейських країн, так історично склалося. Так що Росія продовжує зростати. Північна Корея, яку взяли в економічну і мало не гуманітарну блокаду, все одно продовжує існувати, що вже говорити про Росію. І це міф, що, мовляв, давайте побудуємо могутню економіку, і території самі до нас повернуться. Треба будувати сильну економіку. Це приклад успіху України. Але території самі не повернуться. Безумовно, інтеграція людей і бізнесу в Україні, визнання окупації Криму на рівні з Донбасом, побудова сильної армії та економіки  це те, що сьогодні Україна може зробити, і це дає шанс, але це не гарантія повернення, зазначив він.

Нагадаємо, депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що прийняття закону «Про створення вільної економічної зони «Крим»  найневдаліше рішення уряду щодо окупованого півострова.

Раніше QHA повідомляло, що, на думку нардепа Юрія Дерев'янка, більшість у Верховній Раді провокує скасування санкцій.

QHA