СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Вчора, 5 березня, підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив термін утримання під вартою трьом кримськотатарським активістам. Один з них — Сулейман Асанов, якого російські силовики затримали наприкінці минулого року в Бахчисараї. На "суді" Асанов виголосив промову, яку пізніше на своїй сторінці опублікувала дружина політв'язня Сейрана Салієва Муміне.

QHA публікує текст звернення активіста.

— Я не вважаю себе у чомусь винним. І усі ці сьогоднішні огульні звинувачення щодо нас я порівнюю з тими випробуваннями, які осягали пророків. Ви усі знаєте, що пророк Ісус (мир йому) теж піддавався тиску з боку тих, хто не хотів приймати слово істини. Тому сьогодні я порівнюю і сприймаю все це як тиск на нас.

Я не потребую чийогось виправдання. Мені достатньо Всевишнього, як Помічника і Покровителя. Головне, щоб Він був мною задоволений ...

Я уповаю на Бога. Я знаю, усі люди знають: ніхто від нас зла не бачив. А зараз «пачками» почали ув'язнювати за статтею про тероризм ... У нас ніколи не було проблем з тероризмом. А зараз нормальних людей, дуже шанованих, я за себе не буду говорити, лікарів — це інтелігентний прошарок населення — раптом зробили терористами ...

Моя позиція така. Я себе не вважаю і не буду вважати винним, тому що я живу за буквою закону, який Всевишній послав. Я уповаю на Бога. Сподіваюся на Нього. І досить мені Його як Помічника і Покровителя. З моїм тілом можна зробити все, що завгодно, посадити в тюрму, але душа моя і кожної людини належить Всевишньому.

Раніше QHA повідомляло, що «суд» в Криму залишив під вартою трьох кримських татар.

QHA