КИЇВ (QHA) -

Глава Служби безпеки України Василь Грицак підтримує режим обмеженого в'їзду для російських громадян.

Про це глава відомства повідомив на прес-конференції, передає «Інтерфакс Україна».

— У нас є можливість з 11 червня фактично відвідувати Європу за біометричними паспортами. Чому не зробити таким чином, щоб громадяни, як мінімум Російської Федерації, могли в'їжджати сюди тільки за аналогічними документами?.. Такий захід на даному етапі міг би бути прийнятий.

Керівник Служби безпеки не звинувачує в ситуації, що склалася, громадян РФ. За його словами, вина за подібні обмеження лежить на ідеології «московської машини», які посварили Росію та Україну.

— Зараз дуже складно буде від цього відійти, бо вже в історії відносин є кров, смерть, багато того, що не об'єднує, а роз'єднує.

Грицак зазначив, що, відвідуючи Росію у приватних справах або для влаштування на роботу, громадяни України піддаються загрозі з боку спецслужб РФ. За словами глави СБУ, російські спецслужби часто намагаються завербувати українців на території РФ шляхом психологічного або фізичного тиску.

 Як повідомляло QHA, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна технічно готова до введення візового режиму з Російською Федерацією, але щоб це сталося, необхідно політичне рішення.

ФОТО: інтернет

QHA