КИЇВ (QHA) -

За спрощення видачі ліцензій на тимчасове мовлення в зоні АТО і у Криму проголосувало 267 народних депутатів.

Проект закону передбачає внесення змін до законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про радіочастотний ресурс України" в частині закріплення механізму видачі тимчасових дозволів на мовлення, а також визначення термінів: "тимчасове мовлення", "дозвіл на тимчасове мовлення", "території з особливим режимом мовлення".

— Мова йде лише про районні центри, щоб вони не приїздили до Києва, не платили ліцензійний збір, але щоб вони просто робили місцеві радіостанції і отримували дозвіл терміном на один рік. Ми там зустрічали дуже багато людей, які говорять, що готові купити радіопередавач, посадити двох журналістів і глушити той сигнал, який іде з так званих ЛНР/ДНР або Росії,  заявила з трибуни Верховної Ради голова комітету зі свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Також законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" в частині доповнення регуляторних повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення можливістю надавати дозволи на тимчасове мовлення, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, проектом закону пропонується внести зміни до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" та передбачити процедуру надання висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення, зокрема для потреб тимчасового мовлення Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" .

Нагадаємо, 17 березня 2017 року у селищі Чонгар біля адміністративного кордону з Кримом відбулося відкриття телерадіовежі. Радіус дії можливого сигналу телевежі становить для радіо — 120-130 км і 80 км впевненого прийому, для телебачення 50-60 км.

QHA